Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
101 postów 1019 komentarzy

Kocham OB-CIACH:) - trzecia sobota miesiąca, godz.12.00

Organizujmy się, OB-CIACHowa Polsko!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

1. Wartościami OB-CIACHu są dążenie do Prawdy i patriotyzm (Intuicja).

2.  Hasło: Kochamy czytać OB-CIACHowe gazety! (Intuicja)

3. Trzy podstawowe cele OB-CIACHu  (Intuicja):

 1. odczarowanie schematu „obciachowy” czytelnik – „obciachowa” gazeta
 2. wzmocnienie ludzi o niepoprawnych politycznie poglądach
 3. integracja środowiska, która ułatwi realizację kolejnych inicjaty

4. Dlaczego OB-CIACH? Skąd ta pisownia? (Aetius)

To wynik zabawy słowem "obciach", przyklejonym nam przez media "głównego nurtu". Za blogerem Aetiusem: OB(ywatel)CIACH(ten, który przecina sznury schematów, systemu, układu). A więc OB-CIACH to nasza kontestacja.

5. Naszym symbolem jest znaczek autorstwa Niewolnika.

6. Naszym kolorem jest wrzos (Artemida- Moderna)

 

 

Organizujmy się fraktalnie OB-CIACHowa Polsko!

Życie jest zaskakujące – jeszcze kilka miesięcy temu NIGDY nie pomyślałabym, że będę pisać OB-CIACHowe notki…

Tym bardziej nie pomyślałabym, że przyjdzie mi odnosić się w nich do wątpliwości dotyczących budzenia się aktywności społecznej po 10-tym kwietnia (za „ciężkie” dla mnie tematy, ale cóż: jak się powiedziało „A”…itd.).

Proszę więc o wyrozumiałość => będą to intuicyjne analizy;)

Trzy najpoważniejsze zarzuty, które ostatnio słyszę:

1.      1.Nasza aktywność jest kanalizowana przez służby;

2.      2.Nasza energia jest rozpraszana => nie zajmujemy się „rzeczami naprawdę ważnymi”;

3.       3.Działając tak jawnie (filmy, zdjęcia) narażamy swoje bezpieczeństwo;

 

Przyznam się, że słysząc takie wątpliwości, sama zaczynam mieć wątpliwości następujące:

1.      1.Czy przypadkiem takie podejrzenia  nie powodują paraliżu  naszej aktywności?

2.       2.Czy przypadkiem one właśnie nie kierują naszej energii w stronę poszukiwania potwierdzenia lub wykluczenia tych obaw, zamiast w stronę realnych działań, których celem jest kształtowanie w miarę naszych możliwości, otaczającej nas rzeczywistości?

3.      3.Czy nie wpędzają nas w paranoję wzajemnych podejrzeń i strachu, że jesteśmy inwigilowani?

Bo cóż one właściwie wnoszą poza wzajemnym brakiem zaufania i zniechęceniem do podejmowania jakichkolwiek działań?

Nic.

Przecież są to podejrzenia, których NIGDY w sposób jednoznaczny nie będziemy w stanie zweryfikować. Uczyni to dopiero  historia.

Ja mogę jedynie powiedzieć: TAK MOŻE BYĆ – I CO W ZWIĄZKU Z TYM? Czy mamy przestać robić cokolwiek? I tu zwykle słyszę odpowiedź: nie, musimy być tylko ostrożni.

Ale ponieważ jestem, wbrew pozorom;) bardzo konkretną osobą, pytam dalej: co to znaczy „ musimy być ostrożni”, proszę przełożyć mi to zdanie na KONKRET właśnie : co mamy robić, a czego nie (spośród  tych rzeczy, które już robimy). I tu odpowiedzi zapewne już nie usłyszę.

A może się mylę? Czekam na odpowiedź w komentarzach (w świecie realnym jej nie otrzymałam).

 

OB-CIACHowa Polsko musimy się organizować! I to właśnie fraktalnie, oddolnie, bez konkretnych struktur, bez władz, których „utrącenie” sparaliżuje cały ruch.

Musimy to robić bez obaw, czy aby nie jesteśmy inwigilowani (bo na pewno jesteśmy i naprawdę, jeśli ktokolwiek myśli, że zdoła zachować swój status prywatności i bezpieczeństwa przy dzisiejszym rozwoju technologii, jest dzieckiem). Podejmijmy świadome ryzyko, „róbmy swoje” bez nadmiernej konspiracji => dzisiaj (w dobie internetu, satelitów, chipów) i tak nie mamy na nią najmniejszej szansy => takie czasy, czy tego nie widać?

Róbmy te swoje „mało ważne rzeczy” (najczęściej sprowadzające się dzisiaj do „dawania świadectwa” poprzez udział w spotkaniach, demonstracjach, akcjach) => to nie jest rozpraszanie energii, po prostu robimy to, na co pozwalają nam nasze możliwości. Nie stoi za nami żadna infrastruktura, pytam więc: jakie wielkie rzeczy możemy zrobić dzisiaj? Marnotrawieniem energii i rozleniwianiem społeczeństwa jest nie robienie niczego  (szczególnie nagannym, w moim odczuciu, jest nie robienie niczego pod pozorem „nierozpraszania energii”) oraz nigdy nie kończące się dyskusje. Po 10-tym kwietnia mamy moralny obowiązek DZIAŁAĆ i to działać jak najaktywniej, chociażby po to, aby spłacić dług  naszej bierności i milczenia sprzed 10-ego.

 

Organizujmy się  więc fraktalnie  OB-CIACHowa Polsko!

Wykorzystujmy nasze OB-CIACHowe  comiesięczne spotkania do skupiania się wokół realizacji kolejnych inicjatyw. 

 

Przykłady inicjatyw odrębnych przecież, ale  fraktalnie „wplecionych”  w OB-CIACH:

1.      1.Las Smoleński – Carcajou - carcajou.nowyekran.net/post/3605,las-smolenski-oddaj-hold-cz-2-na-lot-ku-sloncu-ktozby-sie-odwazyl

2.      2.  Hej, kto Polak! – Yuhma -  hej-kto-polak.pl/wp/

3.      3.To czyta Elita – Maria Kowalska toczytaelita.nowyekran.net/post/3404,to-czyta-elita-czyli-cala-polska-informuje-swoich-sasiadow-o-niezaleznych-mediach-cz-2

4.      4. Wieniec dla Kapitana - Rossonero - rossonero.nowyekran.net/post/3779,wieniec-dla-kapitana-resume

 

A to przecież dopiero początek.

 

Niegdysiejszy Blondyn porównał ruchy fraktalne do śniegu, składającego się z nieskończonej ilości podobnych do siebie, ale różnorodnych płatków (naszych inicjatyw). A śnieg jak to śnieg jest w stanie pokryć niezmierzone połacie, nie wspominając o możliwości wywołania zamieci, gdy zawieje wiatr historii…. ;)Tego się trzymajmy i organizujmy się OB-CIACHowa Polsko!

Muzyczno-wokalno-obrazowe nawiązanie do ruchu fraktalnego...:))) :


ps Skrzydła husarii OB-CIACHowo zabarwił Szpak80:)

 

KOMENTARZE

 • @C.v.I.
  Witam,

  lista z lutego jest punktem wyjścia - podaję link z wykazem miejsc:
  http://intuicja.salon24.pl/272769,ob-ciach-w-lutym-cztery-najwazniejsze-sprawy

  "Może zechciałaby Pani mieć wpływ na równoważniki zdań, które się tam będą pojawiać?"

  Nie muszę mieć wpływu - mam do Pana zaufanie, ale jeśli wolałby Pan, abym Panu pomogła - bardzo proszę.

  Ad hasło - znalazłam się w dość niezręcznej sytuacji i na razie wybrnęłam z niej w taki właśnie sposób (odsyłam do wymiany komentarzy - jedne z ostatnich - pod notką o wolności w OB-CIACHu)

  pozdrawiam serdecznie,
 • owszem, róbmy swoje
  może to zainspiruje wahających się:
  http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/705/8852/Najnowsza_Historia_Polakow_Oblicza_PRL_nr_3_19491953_Stalinizm_triumfujacy.html
  "
  Ryszard Szkolnicki „Ryś” był najmłodszy w antykomunistycznej grupie Orlęta z Gdyni, zaliczał się jednak do jej liderów. Działał jako 15-latek, sądzony jako 16-latek otrzymał dwa i pół roku więzienia. Karę odsiadywał w gdańskim więzieniu, w którym przebywała wówczas Jadwiga Mikołajewska, 27-letnia łączniczka AK z Wileńszczyzny. Kiedyś trafiła do karceru i była bliska załamania. Nie widziała dla siebie przyszłości. Nagle w sąsiadującej z karcerem łaźni usłyszała okrzyki. Dzieci? Tutaj!? To niemożliwe! A jednak wyraźnie słychać było głosy nastolatków.
  Gdy jeden z nich podbiegł do ścianki karceru, Jadwiga głośno zapytała: „Kim jesteście?”. W odpowiedzi usłyszała: „Melduje się „Ryś”, dowódca Orląt!”… „Tak się zawstydziłam – powiedziała mi po latach – że od razu przestałam się użalać nad sobą. Skoro takie dzieci siedzą już po więzieniach”...
  "
 • @autor
  Brawo, to mi się podoba !!
 • @sosenkowski
  cześć:)

  dziękuję za inspiracyjny tekst.

  pozdrawiam,
 • @joko, carcajou
  Autorka;) pozdrawia...
 • Dokładnie :-) Intuicjo
  Przecież kto ma lepszy pomysł, może go przedstawić i zrealizować. A kto nie ma, może się włączyć w coś jeszcze. Liczba inicjatyw jest naprawdę ogromna, wystarczy poszukać. Wszystkie są kanalizacją lub rozproszeniem? Ja sam mam o wiele więcej pomysłów niż mogę zrealizować.
  ALE - z drugiej strony -
  istnieją ludzie czynu i ludzie refleksji. Rolą tych drugich jest szukanie dziury w całym. 999 razy podniosą fałszywy alarm, ale raz jeden ocalą wszystkich przez tragedią.
 • @Polon
  No tak, to jest problem :-)
  Cóż, kto będzie miał rację dopiero za 1000 razem, to pechowiec, a od takich lepiej trzymać się z dala. A kto trafi za pierwszym razem, to potem będzie miał posłuch, choćby kolejne 999 razy zbłądził.
 • @Yuhma, Polon
  Jeszcze jdno:
  jeśli ktoś ma pomysł - może go przedstawić i próbować znaleźć ludzi, którzy pomogą w jego realizacji, albo wręcz go sami zrealizują (jeśli pomysłodawca niedobrze czuje się w woli realizatora).

  Yuhmo,

  przesadziłeś z utożsamieniem "refleksji" z "szukaniem dziury w całym"...:)naprawdę:)
 • @intuicja
  ad. 1) Taaa... A widzisz gdzieś te tłumy chętnych do pracy?

  ad. 2) A co robi advicatus diaboli?
 • teoria fraktalna doskonale odzwierciedla Naturę
  dlatego zapewne najważniejsze są w niej Rodniki, które wpływają na materię w nieprzewidywalny sposób. oczywiście Rodnikami mogą być także i ludzie, których interakcja z otoczeniem przekształca otoczenie z pewną Inercją zależną od Rodnika. oczywiście otoczenie również reaguje na Rodnik, więc aby reakcje otoczenia uczynić bardziej przewidywalnymi wymyślono Religie. Religie regulując stosunki międzyludzkie i oddziaływanie na przyrodę doprowadzały do rozwoju lub upadku cywilizacji. po wielu kataklizmach ostała się jedna uniwersalna w zasadzie, która utrzymuje Świat w jako takiej równowadze - być może ta właśnie Religia generuje wzór najbardziej zgodny z Rodnikiem Pierwotnym ???

  - takie są moje przemyślenia w kwestii fraktali - a Wam, co podpowiada Intuicja ?

  ;)))
 • dzięki
  za tę notkę :-)
 • @yuhma
  Ad1) wiem, wiem - i o to chodzi, żeby się wreszcie obudzili. Ale jeśli nie ma chętnych, tym trudniej będzie zmusić niechętnych (to a'propos wolności w OB-CIACHu)

  Ad2)szuka "Refleksji" (blogerki o takim nicku)?;)
 • @ C.v.I.
  Nie wycofywałam zgody na używanie credo. Zauważyłam tylko, że to dosc ciekawa sytuacja, kiedy własnie autorkę credo uwaza się nagle za osobę rozbijająca srodowisko, jak mnie teraz okresla Intuicja. Efektem było zaprzestanie uzywania credo.
  Co kto lubi.
 • @sosenkowski
  "teoria fraktalna doskonale odzwierciedla Naturę"

  Dokładnie TAK!:)

  "być może ta właśnie Religia generuje wzór najbardziej zgodny z Rodnikiem Pierwotnym ???"

  O ile dobrze zrozumiałam Twój wywód => napiszę : tak właśnie sądzę => podobny układ: określenie obszaru wartości i pozostawienie wszystkim wolności z zastrzeżeniem, że mamy obowiązek te wartości realizować (a więc wolności "do").
 • @walisie
  pozdrawiam:)
  i dzięki raz jeszcze za "powózkę".
 • @intuicja, walisie
  miało być "podwózkę";)))
 • @intuicja
  w takim razie wystarczy trzymać się "Wzoru Rodnika Pierwotnego" i modlić się, a wszystko się ułoży w zgodzie z Naturą ;)
 • @Anna Mieszczanek
  Bez Pani credo Ob-Ciach tez sobie poradzi, bo na prawde nie jest ono w tym wszystkim najwazniejsze. Dobrze byloby, zeby Pani sie na prawde zastanowila, czy przypadkiem nie rozbija srodowiska, bo wg mnie - a patrze z daleka - niestety na to wyglada.
 • @sungi
  Oczywiście, że sobie ob ciach poradzi. bez credo, beze mnie. Świat idzie dalej, nawet jak ja wyczepiam. Duża jestem i wiem to.


  Radzi mi Pani, żebym się zastanowiła czy nie rozbijam środowiska. Czy wobec tego przyjmie Pani i moją radę, żeby sie Pani zastanowila czy nie za mało Pani wie, żeby oceniać sytuację?
 • @C.v.I.
  "Widzę, że zniknęło hasło o "patriotyzmie..."."

  Mnie też od razu rzuciło się to w oczy.

  Na początku nie było, potem się pokazało, aby teraz zniknąć. Hm....dawno przestałam pewne rzeczy rozumieć.
  A teraz od ob-ciachu do ruchu fraktalnego....
 • Rozumiem, że nie wszyscy chcą wertować komentarze, do których odsyłałam
  Wklejam więc tutaj:

  AM:
  "ciekawa jestem
  jak wobec swojej niecheci do mnie rozwiązesz kwestię ob ciachowego credo, którego - nie da sie jednak ukryć - jestem autorką?

  Zostawię Cie z tym dylematem i juz nie będe kontynuowac wymiany komentarzy (za wyjątkiem sytuacji, kiedy ocenie, ze musze bronic swojego dobrego imienia, rzecz jasna.)"

  wobec tak postawionej sprawy, moja odpwiedź to:

  I:
  "Aniu,

  to nie jest kwestia niechęci do Ciebie, ale moja ocena Twojego postępowania i to w bardzo wąskiej, nazwijmy to, dziedzinie.

  Ad credo:
  Nie ma żadnego dylematu: swego czasu pod wpisem (bodajże o chłopakach z Tefałenu)zaproponowałaś mi, abym nad każdą swoją notką umieszczała tekst "Według niektórych patriotyzm i dążenie do Prawdy (zaproponowałam dużą literę, ponieważ chciałam nadać temu tekstowi trochę inny wymiar) są obciachem (...)".

  Ponieważ jestem osobą otwartą na pomysły innych, pomyślałam : czemu nie (tekst był dobry i odpowiadała mi jego wymowa) i zaczęłam go umieszczać, zgodnie z Twoją sugestią, nad OB-CIACHowymi notkami (czasem tylko o tym zapominając).

  Nie muszę jednak Aniu tego czynić (i tu się kłania ta moja cecha, którą można zamknąć w dwóch słowach "nie muszę"=> chyba, że COŚ jest moim obowiązkiem => wtedy oczywiście sprawa wygląda inaczej), nie muszę tego tekstu, który sama zresztą nazwałam credo, umieszczać nad każdą moją notką. Po prostu pozostanę przy swoim starym haśle, pierwotnym zresztą, od którego wszystko się zaczęło (to tytuł akcji):

  "Kochamy czytać OB-CIACHowe gazety" - krótkie, już utrwalone w świadomości wielu osób, doskonale nadające się na "wyznanie wiary".

  Mam tylko nadzieję, że jeżeli ktokolwiek będzie miał ochotę używać Twojego tekstu => nie zabronisz mu tego (oczywiście prawa autorskie są Twoje)."
 • I jeszcze jeden mój komentarz z wpisu o wolności w OB-CIACHu
  Mój komentarz do AM :

  "nie będę, ku uciesze "drugiej strony" prowadziła z Tobą dyskusji na moim blogu.
  Napiszę tylko tyle: dzisiaj ma odbyć się spotkanie, którego celem jest wyjaśnienie wielu wątpliwości, które się ostatnio pojawiły, a Ty nie zamierzasz wziąć w nim udziału.
  Może jednak zmienisz zdanie?
  Teraz wygląda to trochę jak ucieczka.

  JEDNYM SŁOWEM: jeśli faktycznie zależy Ci na dojściu do prawdy (zgodnie z Twoim credo) przyjdź, jeśli natomiast chodzi tylko o kształtowanie opinii czytających, a nie zorientowanych w ostatnich warszawskich wydarzeniach, osób - pisz swoje komentarze.
  Ja już na nie odpowiadać nie będę."
 • @intuicja
  Brawo!
  a rysunek Szpaka - znakomity!!!
 • @intuicja
  Przeczytałam komentarze pod poprzednią notką.
  Wcześniej nie wiedziałam, kto jest autorem credo o "patriotyźmie".
  Chyba jeszcze zanim się ono pojawiło/głowy nie daję, a nie chce mi się szukać/ pisałam w swoich komentarzach, jak rozumiem ob-ciach i właśnie o tym, że w Polsce największym obciachem dla oświeconych jest patriotyzm.

  Czytelnia gazet obciachowych, a tym samym patriotycznych!!, wydawała mi się więc pomysłem na walkę z manipulacją młodymi przez media głównego nurtu, przez Salon. Na pokazaniu, że patriotyzm obciachem nie jest.

  Nie pamiętam autorki tego pomysłu, która popełniła notkę, czy komentarz o dysonasie poznawczym, jaki spowodowała u niektórych, jako młoda osoba, elegancko ubrana, czytając obciachową gazetę w środku transportu.

  Ty ten pomysł podchwyciłaś, i dobrze, organizując akcję OB-CIACH. I taki cel realizowany był na początku, ale z czasem zaczęło się to przekształcać w mojej opinii, w kolorowy jarmark.
  Przeczytałam też komentarz t-rexa /???/.
  Czy, aby trafić do lemingów trzeba używać ich środków przekazu? Ich sposobu bycia? To chyba nieporozumienie.

  Czy to ma być akcja dla samych uczestników akcji, czy dla tych,którzy Was mają widzieć i słyszeć ?/bardzo trafnym pomysłem było w tym celu umiejscowienie czytelni w jaskiniach lemingów/
  Zastanawiam się, co postronni /lemingi/ rozumieją z takiego sposobu przekazu /kolory,peruki itp./? Czy rzeczywiście następuje dysonas poznawczy? Czy do nich dociera idea akcji?
  Czy cel jest osiągany, czy to jest tylko sztuka dla sztuki?
  Czy notujecie reakcje otoczenia? Jak to oceniacie? Bo ja mam wątpliwości.
  Ale jeśli głównym celem ma być "integracja środowiska" to ten cel jest pewnie osiągany, chociaż, jak widać nie do końca.
  Potraktuj ten mój komentarz, jako spojrzenie kogoś, kto patrzy na to z boku i może nie czuć tego, co Wy czujecie.

  PS.
  dla mnie akcja LAS SMOLEŃSKI i WIENIEC DLA KAPITANA jest zupełnie inną akcją niż OB-CIACH.
 • @kajka
  to jest akcja Intuicji, więc dajcie jej spokój.

  ja też wolę sztandary, wojskowy dryl i bardzo krótkie włosy, ale zdaję sobie sprawę z różnorodności - jeśli Intuicja nie traci priorytetów WAŻNYCH dla mnie - JESTEM ZA !

  bierzmy przykład z Żydów i obstawiajmy każde skrzydło ruchów społecznych. bądźmy WSZĘDZIE z naszym Patriotyzmem i Chrześcijaństwem, bo to ważne:
  „(...) Nie można właściwie nic skutecznego przeciw nam uczynić. Na dole proletaryzujemy się na wywrotowców, tworzy­my podoficerów wszystkich rewolucyjnych partii, a równocześnie ku górze wzrasta nasza straszna potęga pieniądza (...)" (T. Herzl, „Der Judenstaat", Neue Auflage, w: S. Trzeciak, „Mesjanizm a kwestia żydowska", s. 229).

  - sorki za mentorski ton ;)))
 • @sosenkowski
  "to jest akcja Intuicji, więc dajcie jej spokój.
  ja też wolę sztandary, wojskowy dryl i bardzo krótkie włosy, ale zdaję sobie sprawę z różnorodności - jeśli Intuicja nie traci priorytetów WAŻNYCH dla mnie - JESTEM ZA !"
  I to jest kwintesencja calej sprawy. Zgadzam sie w 100% (aczkolwiek nie w temacie wojskowego drylu i krotkich wlosow. Tak sie pieknie roznimy :-))
 • @kajka i Wszyscy : POCZĄTKI OB-CIACHU
  Wklejam tutaj link do notki Gaudiego pt "Przemiany wewnętrzne", pod którą WSZYSTKO się zaczęło => to tam po raz pierwszy zaproponowałam akcję (właściwie dokładnie w takiej formie, w jakiej została po raz pierwszy zrealizowana). Bardzo proszę o dokładne przeczytanie komentarzy pod tą notką - będziecie w stanie ocenić sami JAKIE BYŁY POCZĄTKI OB-CIACHu.

  http://stefangaudi.salon24.pl/220127,przemiany-wewnetrzne

  Nie podchwyciłam więc pomysłu (co wprost będzie wynikać z komentarzy - tylko proszę o dokładne ich czytanie) sama we własnym zakresie go stosowałam => być może tak przekornych osób było więcej, a opisała to właśnie Delilah (której notki wcześniej nie czytałam).

  Potem, z względu na nieobecność Gaudiego przeniosłam dalszą dyskusję pod mój wpis "Czasem jestem prawie pewna(...)" => patrz końcowe komentarze

  http://intuicja.salon24.pl/215379,czasem-jestem-prawie-pewna-ze-w-rajskim

  kolejnym krokiem było już utworzenie LC "Kocham OB-CIACH", napisałam na ten temat notkę
  (zauważcie, że jest już w niej mowa o nowym odczytaniu słowa OB-CIACH i o tym, że przed nami długotrwały proces)

  http://intuicja.salon24.pl/221340,kocham-ob-ciach


  ponieważ komentarz robi się za długi => ciąg dalszy w następnym.
 • @kajka i Wszyscy : POCZĄTKI OB-CIACHU cd
  "Czy cel jest osiągany, czy to jest tylko sztuka dla sztuki?"

  Na to pytanie niech każdy OB-CIACHowiec odpowie sobie sam.
  Moim zdaniem wszystko rozwija się w dobrym kierunku i o ile nie zabraknie nam energii odczarujemy schemat, wzmocnimy niepoprawnych politycznie i zintegrujemy środowisko w kierunku podejmowania kolejnych inicjatyw (to wszystko przecież się dzieje).

  "PS.
  dla mnie akcja LAS SMOLEŃSKI i WIENIEC DLA KAPITANA jest zupełnie inną akcją niż OB-CIACH."

  To są odrębne inicjatywy ale fraktalnie wplecione w OB-CIACH (tak jak napisałam w notce) - ale to już kwestia zrozumienia czym jest ruch fraktalny.

  Postaram się to wytłumaczyć na przykładzie WIEŃCA DLA KAPITANA (Rossonero przybądź i napisz , czy też tak to widzisz:))):

  Kilaka miesięcy temu Rossonero (OB-CIACHowiec z krwi i kości) siedząc ze mną w Giovanii Rubino powiedział, że wraz z Orlikiem mają taki pomysł, aby uczcić pamięć Kapitana. Odpowiedziałam mu, że ja już naprawdę nie mam czasu i siły aby "pociągnąć" kolejną akcję, ale PRZECIEŻ na tym właśnie polega fraktalność OB-CIACHu, aby mając pomysł zebrać ludzi i po prostu zacząć go realizować. Ja ze swej strony obiecałam pomoc w postaci linkowania, nagłaśniania itp.
  Rossonero podjął wyzwanie - akcja została zrealizowana.

  Na tym polega fraktalność OB-CIACHU => to jest to o czym pisałam w notce o wolności: mamy OBSZAR , mamy WOLNOŚĆ realizacji swoich pomysłów, OB-CIACH stwarza możliwość znalezienia osób, które pomogą nam w tej realizacji.
  To naprawdę bardzo dużo. To jest niesamowity potencjał.
  Nie wiem, czy potrafię to lepiej wytłumaczyć. Ten przykład jest dla mnie bardzo czytelny.

  Chodzi o to, żeby STWORZYĆ MOŻLIWOŚĆ spotkania, znalezienia odpowiednich osób do realizacji konkretnych pomysłów i tę możliwość stwarza OB-CIACH.

  (oczywiście pisząc o odrębnych akcjach piszę o realizacji celu nr3 => integracja w celu realizacji kolejnych inicjatyw).

  O realizacji celu nr 2 => wzmocnienie osób o poglądach poprawnych politycznie => nie będę pisać - to oczywista oczywistość

  cd w następnym komentarzu (ze względu na długość)
 • @kajka i Wszyscy : POCZĄTKI OB-CIACHU cd
  "I taki cel realizowany był na początku, ale z czasem zaczęło się to przekształcać w mojej opinii, w kolorowy jarmark.
  Przeczytałam też komentarz t-rexa /???/."

  Nie zgadzam się z tą opinią: czy pisząc o jarmarku masz namyśli kolędę, czy TV OB-CIACH?

  Innych akcji jeszcze nie było (ale mam nadzieję, że będą, o ile pomysłów nam wystarczy).
  W moim odczuciu, ani jedno ani drugie wydarzenie nie było jarmarczne (co nie znaczy, że wszystkim odpowiada taka forma - ale to jest właśnie ta słynna już;) WOLNOŚĆ w OB-CIACHu - ponieważ znaleźli się chętni {a więc im również te pomysły odpowiadały}, którzy chcieli realizacji pomysłów: 1. kolęda 2. TV OB-CIACH => akcje się odbyły.
  Gdyby tych chętnych nie było - nie byłoby akcji.

  Przecież to jest takie proste.

  Tu jeszcze raz powtórzę to, co w ciągu ostatniego miesiąca przewija się prze OB-CIACHowe notki: nigdy nie pójdę w kierunku narzucania realizacji pomysłów (bez względu na to jaką będzie to miało otoczkę: czy to będzie głosowanie preferencyjne, czy inne => nie w OB-CIACHu; ale już w "wyłonionych" z niego, odrębnych inicjatywach czemu nie => wolna wola tych, którzy zgromadzą się wokół konkretnego pomysłu. To oni ustalą sobie warunki współpracy między sobą).

  nej politycznie Polski), a cechą OB-CIACHu jest WOLNOŚĆ. W związku z tym

  Mam nadzieję, że wyjaśniłam już wszystko.
 • @intuicja
  W poprzednim komentarzu (na końcu) znalazł się fragment zdania - przepraszam => to pośpiech.
 • @kajka
  Kajka:
  Czytelnia gazet obciachowych, a tym samym patriotycznych!!, wydawała mi się więc pomysłem na walkę z manipulacją młodymi przez media głównego nurtu, przez Salon. Na pokazaniu, że patriotyzm obciachem nie jest.
  NB:
  na szczęście OB-CIACH ma wiele wymiarów, z których patriotyzm jest jednym, ale nie jedynym.
  Kajka:Nie pamiętam autorki tego pomysłu, która popełniła notkę, czy komentarz o dysonasie poznawczym, jaki spowodowała u niektórych, jako młoda osoba, elegancko ubrana, czytając obciachową gazetę w środku transportu.
  NB:to chyba była Delilah
  Ty ten pomysł podchwyciłaś, i dobrze, organizując akcję OB-CIACH. I taki cel realizowany był na początku, ale z czasem zaczęło się to przekształcać w mojej opinii, w kolorowy jarmark.
  Kajka:Przeczytałam też komentarz t-rexa /???/.
  Czy, aby trafić do lemingów trzeba używać ich środków przekazu? Ich sposobu bycia? To chyba nieporozumienie.
  NB:Też mnie takie rzeczy irytują, ale wiem, że jeszcze nie wszystkie rozumy zjadłem i mogę sie mylić, źle widzieć, źle przewidywać. Zresztą psychika lemingów jest dla mnie zagadką. Na pewno warto trafić do ich psychiki, a trzeba to zrobić innymi metodami, niż te, które trafiają do mnie, bo gdyby mój język był dla nich zrozumiały, już dawno byliby zagorzałymi konserwatystami.
  Kajka:Czy to ma być akcja dla samych uczestników akcji, czy dla tych,którzy Was mają widzieć i słyszeć ?
  NB:Z tego co wiem i dla jednych i dla drugich
  Kajka:bardzo trafnym pomysłem było w tym celu umiejscowienie czytelni w jaskiniach lemingów
  NB:mi się ten pomysł od razu nie podobał, nawet bardzo nie podoba. Moim zdaniem OB-CIACH powinien być skierowany na normalnych ludzi, a nie na lemingi. Jeżeli lemingi zachowały choć trochę normalności i tak do nas trafią, ale trafią ze swoją normalnością, a atrybuty leminga zostawią odłogiem. Jeżeli nie ma w nich normalności, to nie ma szans, zeby zrozumieli OB-CIACH i jego wartości.
  Kajka:Zastanawiam się, co postronni /lemingi/ rozumieją z takiego sposobu przekazu /kolory,peruki itp./? Czy rzeczywiście następuje dysonas poznawczy? Czy do nich dociera idea akcji?
  NB:Pytanie na pewno bardzo ważne, jednak trochę źle postawione. Nie chcemy skupiac się na lemingach i od ich osobowości uzależniać swoje działania. Interesują nas głównie normalni ludzie, być może trochę skażeni lemingowatością, ale jednak normalni. Do leminga pełna gębą nie ma szans trafić, bo taki raczej nie zrozumie, co do niego mówić.Lemingi sa dla mnie nie ważne - ważni sa normalni ludzie!
  Kajka:Czy cel jest osiągany, czy to jest tylko sztuka dla sztuki?
  NB:W tej chwili osiągany jest głównie cel integracyjny, ośmielający. Jednak o OB-CIACHu jest coraz głośniej i jest nas naprawdę całkiem sporo. A wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu od jednej rozmowy. To chyba nieźle.
  Kajka:Czy notujecie reakcje otoczenia? Jak to oceniacie? Bo ja mam wątpliwości.
  NB:Nie notujemy, ale raczej widzimy. Są sukcesy, są porażki ale przecież od początku było wiadomo, że czeka nas bardzo długa droga. Tylko od nas zależy, czy będzie skuteczna.
  Kajka:Ale jeśli głównym celem ma być "integracja środowiska" to ten cel jest pewnie osiągany, chociaż, jak widać nie do końca.
  NB:Jeśli ktoś marzy o integracji wszystkich w jeden monolit, to marzy o totalitaryzmie i taka integracja nie bardzo mi się podoba. Według mnie, wielkim naszym sukcesem jest, że np. ja i Carcajou różnimy się w bardzo wielu miejscach, czasem chętnie dalibyśmy sobie po razie, a jednak widzimy pewne punkty, w których potrafimy zintegrować nasze działania. To bardzo ważne! Mimo że pamiętamy co nas różni, dostrzegamy, co nas łączy.Socjalizm przyniósł nam bardzo szpetną rzecz - przekonanie, ze wszyscy powinni myśleć to samo i robić to samo. To bzdura! Naszą siłą jest różnorodność. Jeśli wszyscy idą jedną drogą, łątwo ich zatrzymać, stawiając jedną tamę. Jeśli dróg jest wiele, zatrzymanie wszystkich jest praktycznie niemożliwe. A będziemy zatrzymywani na pewno, a sa przesłanki, żeby myśleć, że już bywamy zatrzymywani. Dopóki idziemy małymi grupkami, jest to niegroźne. Jeśli grupki kiedykolwiek utworzą monolit, to będzie tragedia. Albo nas zatrzymają albo przemienią w jedną, jedynia słuszną partię. Nie ma innego wyjścia.
  Kajka:Potraktuj ten mój komentarz, jako spojrzenie kogoś, kto patrzy na to z boku i może nie czuć tego, co Wy czujecie.
  NB:Każde spojrzenie jest wazne, pod warunkiem, ze szczere.
  Kajka:dla mnie akcja LAS SMOLEŃSKI i WIENIEC DLA KAPITANA jest zupełnie inną akcją niż OB-CIACH.
  NB:
  Są zupełnie innymi akcjami, ale pod pewnymi względami są zupełnie takimi samymi. Są jeszcze inne akcje zupełnie różne i zupełnie takie same. Ruchy fraktalne to własnie takie drobinki, które są różne, a jednak takie same. Tak, jak płatki śniegu.

  Przepaszam, że sie wtrąciłem w rozmowę nieproszony.kłaniam się
 • @intuicja
  I.Nie zgadzam się z tą opinią: czy pisząc o jarmarku masz namyśli kolędę, czy TV OB-CIACH?
  K. Kolędy nie.
  I. W moim odczuciu, ani jedno, ani drugie wydarzenie nie było jarmarczne.
  K. Masz prawo do swego odczucia, ja też. I z tym się zgadzamy.
  I. Przecież to jest takie proste.
  K. To znany zwrot i podtekst wypowiadających - przecież to jest takie proste, jak nie rozumiesz to jesteś tumanem. Trochę autorytaywne, prawda?
  I. nigdy nie pójdę w kierunku narzucania realizacji pomysłów.
  K. Jasne
  I. a cechą OB-CIACHu jest WOLNOŚĆ
  K. To takie hm...uniwersalne hasło - a wiemy przecież, że nie ma wolności absolutnej.
  Końcówka komentarza niezrozumiała, coś pozjadało fragmenty.
  I.Mam nadzieję, że wyjaśniłam już wszystko
  K.Jak belfer do ucznia? Czy raczej szef/lider do podwładnego/członka grupy?.
 • @Niegdysiejszy
  Nie ma za co przepraszać. Z ciekawością przeczytałam Twój punkt widzenia.

  Jeśli chodzi o różne akcje - to oczywiście, że coś je łączy. Patriotyzm i ludzie.
  Jeśli chodzi o normalnych ludzi i lemingi - dla mnie do normalnych ludzi nie trzeba trafiać, bo są normalni:)
  A wśród lemingów właśnie /osobiście nie przepadam za tym określeniem, ale poddałam się:)/ należy powodować dysonas poznawczy i skłonić do samodzielnego myślenia.
  Dziękuję za rozmowę.
 • @rossonero
  "ludzie się poznali, zintegrowali i co najważniejsze: ZACZĘLI DZIAŁAĆ."

  I pięknie.
  Rossonero, Tobie też dziekuję za komentarz i pozdrawiam.
 • @kajka
  Odpowiedziałam na Twoje pytania w trzech kolejnych, dość wyczerpujących komentarzach.
  Odniosłaś się do ostatniego wypunktowując jakieś pojedyncze zdania wyrwane z kontekstu.

  Rozumiem, że wszystkie pozostałe informacje (poza tymi pojedynczymi zdaniami) nie wzbudziły żadnych kontrowersji.
 • @intuicja
  "Rozumiem, że wszystkie pozostałe informacje (poza tymi pojedynczymi zdaniami) nie wzbudziły żadnych kontrowersji.
  Zgadza się, przyjęłam do wiadomości.
  Pozdrawiam.
 • @sosenkowski
  "jeśli Intuicja nie traci priorytetów WAŻNYCH dla mnie - JESTEM ZA !"

  A ja przecież, póki co, nie jestem przeciw:)
  Ale w wojsku nie jestem /przynajmniej nie jestem w nim szeregowcem:)/ i mogę wyrazić swoje zdanie, czy jednak nie:)?
  Pytam z lekką nieśmiałością.
  Pozdrawiam
 • @kajka
  Kajka: "Jeśli chodzi o normalnych ludzi i lemingi - dla mnie do normalnych ludzi nie trzeba trafiać, bo są normalni:)"
  NB: Niby nie trzeba trafiać, a jednak większość społeczeństwa traktuje patriotyzm jako rzecz niepotrzebną, wiedza, ze nasi władcy kłamią, a jednak im ufają, nienormalność pełni funkcję normalności, chamstwo uchodzi za wysoką kulturę, a obraźliwe przymiotniki za przenośnie.
  Wszyscy jesteśmy okłamywani tak, że nikt nie potrafi się połapać co jest prawdą, a co fałszem.
  Nie tylko lemingi nie wiedzą co jest dobre, a co złe. Nikt tego na dobrą sprawę nie wie.
  Nie wierze, ze Polacy zgadzają się, żeby rządziło nimi chamstwo i kłamstwo. A jednak normalni ludzie głosują za kłamstwem i chamstwem. Najczęściej z własnej woli dokonują tego wyboru.
  Ludzie wstydzą się własnych poglądów, bo są ośmieszane. Musi do nich właśnie trafić wiedza o tym, że w normalności nie ma nic śmiesznego.
  Patriotyzm jest uważany za obciachowy również przez normalnych ludzi. Katolicyzm jest uważany za obciachowy również przez normalnych ludzi.
  Trzeba do nich trafić jakims impulsem, który im przypomni co to jest normalność.
  Chyba.

  kłaniam się
 • @rossonero
  LAS SMOLEŃSKI, w wersji pierwotnej, został przedstawiony 23.09 w Harendzie na 1 RA WARSZAWA. Tego też dnia przedstawiony był pomysł na portal internetowy: wcześniej DZIEŁO,a potem, po zaangażowaniu się inwestora, nE. Na 1 RA WARSZAWA był inwestor przywleczony przez jednego z blogerów i widać, po jego zaangażowaniu, spodobała mu się atmosfera :)
 • @kajka
  Co łączy ob-ciach, LAS SMOLEŃSKI, nE? Zapoczątkowało te inicjatywy jedno środowisko - warszawscy blogerzy Salonu24 lub byli blogerzy Salonu24. Ja to widzę tak: musimy iść szerokim frontem, by trafić z podstawowym patriotycznym przesłaniem do wielu różnych osób, środowisk.

  Rzecz wspólna ww. w różnych proporcjach: integracja sponiewieranej prawicy, otwarcie na miękkich lemingów. Budzenie z letargu osób obojętnych i zachęcanie, by włączali się oni w życie społeczno - polityczne, a przynajmniej zainteresowali.

  Hasła bogoojczyźniane to jedno, a drugie to próba skutecznego przebicia się do ludzi, którzy często zdążyli zapomnieć czym jest dobro wspólne, interes Polski i co to jest godność.

  P.S. Z przyczyn strategicznych, o czym dobrze wie Intuicja, byłem przeciw lansowaniu przez ob-ciach hasłu AM oraz współbrzmiących z nim pomysłów blogera Sosenkowskiego. W LS takie hasła byłyby za to jak najbardziej na miejscu - z tym że ja nie lubię takich haseł, bo wolę gdy ludzie widzą nasze działanie i sami wyciągają wnioski.
 • @Niegdysiejszy
  "Nienormalność pełni funkcję normalności"
  " A jednak normalni ludzie głosują za kłamstwem i chamstwem."
  "Ludzie wstydzą się własnych poglądów, bo są ośmieszane. Musi do nich właśnie trafić wiedza o tym, że w normalności nie ma nic śmiesznego"

  To tacy normalni inaczej, tak:)?
  Normalni, ale zagubieni? Normalni, ale poprawni politycznie? Normalni, ale tchórze?
  Normalni,ale głupi? Normalni,ale z prądem? Normalni, ale...

  Oczywiście, że w rozróżnieniu dobra od zła, fałszu od prawdy nikt ideałem nie jest i może popełniać błędy.
  Ale normalny cały czas dąży by tych błędów popełniać, jak najmniej. Wyciąga wnioski.

  Niezależnie, jak ich nazwiemy, każda akcja pokazująca, że z prądem płyną tylko martwe ryby jest pożyteczna i potrzebna. Ale czy to wystarczy?

  Polskość jest świadomie niszczona.Polskie społeczeństwo jest od lat systemowo wynaradawiane, odzierane z tożsamości, tradycji, wartości, zwyczaju i obyczaju. Okradane z pamięci narodowej, z majątku narodowego i własności prywatnej.
  Zabory, dwie wojny, okupacja sowiecka i totalitaryzm, utrata elit, postkomunistyczna patologiczna IIIRP, a od lat wpajana przez Salon niszczycielska ideologia konsumpcjonizmu i poprawności politycznej.
  Niestety bardzo wielu tym ideologiom się poddało. Skutki są opłakane.
  Zobaczyliśmy to m.in. po 10 kwietnia w wyborach prezydenckich i potem....
  Czy naród polski się obroni? Bez walki?

  PS. właśnie przeczytałam, co pisze do wiernych Episkopat, o 10 kwietnia. Dziwna to treść...

  Pozdrawiam
 • @carcajou
  Wiem rosomaku, co przede wszystkim łączy te akcje
  - rzecz wspólna:).
  Ja tylko zastanawiałam się, czy forma ob-ciachu trafia do lemingów, albo, jak to ładnie i trafnie ująłeś, do "miękkich lemingów" i innych. Czy jest skuteczna.
  I tyle.
  No i dlaczego zniknął "patriotyzm". Nie wiem, jakie to przyczyny strategiczne, ale ok.
  Od początku obserwuję, komentuję i kibicuję wspólnym akcjom, więc mnie nie trzeba przekonywać do "treści"...
  Jakoś każde moje odezwanie się w sprawie ob-ciachu powoduje lawinę:)))
  Pozdrawiam
 • @kajka
  Przyczyny strategiczne - uczyć bawiąc, wprost się nie da (powinienem napisać taktyczne)

  Każde odezwanie - bo te pytania już były omawiane w naszym gronie, a co więcej, były przedmiotem b. ostrych sporów.

  Czy trafia - mhm, dobre pytanie :) Chyba to trafianie to kwestia siły rażenia. Przewidziano dużą rolę dla nE, ale na razie to chyba Łazarz się nie wychyli, bo co się wychyli dostaje "agentem" lub "pożytecznym idiotą" od ... NASZEJ nE PRAWICY.
 • WSZYSCY - BARDZO WAŻNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)
  Ponieważ wraca temat credo w różnych konfiguracjach, chciałabym jasno się określić.

  Otóż, tekst ten został sformułowany pod notką "OB-CIACH RULEZ! już nawet Tygodnik Powszechny w wie..."
  (przejrzałam i przeanalizowałam)

  podaję link:

  http://intuicja.salon24.pl/244105,ob-ciach-rulez-juz-nawet-tygodnik-powszechny-o-tym-wie

  A tutaj wklejam dwa moje komentarze (z tej notki właśnie) dotyczące credo (komentarze Epidemii => pod takim nickiem pisała tam Anna Mieszczanek , zostały zbanowane przez Salon po konflikcie między AM i S24)

  "@epidemia
  OK.
  Dobrze to uporządkowałaś:)

  Poproszę Yago o rysunek samej metki.

  (już poprosiłam o faceta w samochodzie (kabriolecie najlepiej) z reką i kciukiem w dół - w ramach pkt 3 - "inne obrazki")

  Ale i tak wydrukuję sobie na koszulce grafikę Katrine i zrobię furorę w tej bluzce;))))

  Tak bez żółtości - lepiej."

  "@epidemia
  Trochę zmieniłam kolejność zdań i wkleiłam.
  Zerknij.

  :)
  INTUICJA 73 4713 | 29.10.2010 16:03 zablokuj "

  Bezpośrednią przyczyną do "uporządkowania", o którym mowa w pierwszym komentarzu były wklejone przez Sosenkowskiego dwa obrazki (wklejam linki, nie wiem, czy funkcjonalność NE pozwala na bezpośrednie wklejenie zdjęć):

  http://img5.imageshack.us/img5/8036/obciachtvnweterani.jpg

  http://img401.imageshack.us/img401/6981/obciachtvnmodlitwa.jpg

  Jak widać z inspiracji Sosenkowskiego nad credo pracowały dwie osoby (AM i ja => patrz drugi mój komentarz) - zapomniałam o tym, ponieważ z reguły nie przywiązuję wagi do szczegółów (ale zostałam do tego zmuszona).

  Nie o to jednak mi chodzi. A więc do rzeczy:)

  Jeszcze raz napiszę dlaczego zaprzestałam wklejania credo:

  na skutek sytuacji, która zaistniała w środowisku warszawskim (być może jest to proces naturalny i nie ma żadnego "drugiego dna") AM w komentarzu pod notką o Wolności w OB-CIACHu zadała mi pytanie: jak sobie poradzę z credo, którego ona (tu dodała : nie da się jednak ukryć (!)) jest autorką.

  Odebrałam to jako typowe przedmiotowe potraktowanie credo, a tym samym OB-CIACHu => mamy konflikt => AM posługuje się w nim sprawami, które powinny pozostać nietknięte. Nie spodobało mi się to i dało domyślenia: w jaki sposób może jeszcze w przyszłości wykorzystać credo (być może w żaden przepraszam, ale po prostu w tym kierunku zaczęłam myśleć).

  Doszłam więc do wniosku, że lepiej już teraz zapobiec ewentualnemu niedobremu rozwojowi wypadków (ot zwykła zapobiegliwość).

  Ponieważ jednak jest wyraźna potrzeba dookreślenia wartości OB-CIACHu (ja również silnie ją odczuwam), zdałam sobie sprawę, że muszę to uczynić.

  Zwłaszcza, że nie zgadzam się z Carcjou, że dla celów strategicznych nie należy pisać o patriotyzmie i dążeniu do Prawdy (nie taki był powód nieumieszczania credo).

  Moim zdaniem wartości są z natury swej nadrzędne i absolutnie nie można ich podporządkowywać jakimkolwiek celom. To one określają cele, a właściwie same ten cel stanowią.

  Oczywiście forma OB-CIACHu i jego pozytywny przekaz są dla mnie bardzo istotne, ale jednak mają znaczenie drugorzędne.
  Uważam, że do każdego człowieka można "trafić" jedynie wtedy, gdy przekaz pozbawiony jest agresji i negatywnych wobec tego człowieka emocji (od razu zastrzegam, że nie jestem "świętą";) i mnie również takie emocje ponoszą - ale pogląd na ten temat mam taki jak wyżej).
  Uważam też, że sposób "docierania" musi brać pod uwagę cechy grupy, do której chcemy dotrzeć (i dlatego często, ale nie zawsze zgadzam się w tym aspekcie z Carcajou).

  Chcąc więc jasno postawić sprawę dodaję swój pogląd na temat wartości OB-CIACHu:

  1. Wartościami OB-CIACHu są dążenie do Prawdy i patriotyzm.

  I wklejam jako punkt pierwszy.

  ps
  Prawda napisana jest z dużej litery (to również już wówczas celowo uczyniłam).
 • WSZYSCY!!!!
  Przepraszam - pomyłka => pod notką znajdują się komentarze Epidemii są po prostu kompletnie zwinięte - zapomniałam i nie zmieniłam ustaleń.

  Muszę też sprostować, że bezpośrednio credo dotyczy DRUGI zacytowany przez mnie komentarz:

  "@epidemia
  Trochę zmieniłam kolejność zdań i wkleiłam.
  Zerknij.

  :)
  INTUICJA 73 4713 | 29.10.2010 16:03 zablokuj "


  Za zamieszanie jeszcze raz przepraszam, ale to poniekąd wynik cenzury salonowej.
 • WSZYSCY - BARDZO WAŻNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)
  Aby być przejrzystym do końca:
  A to propozycja, którą pod notką "OB-CIACH RULEZ! już nawet Tygodnik Powszechny to wie..." wkleiła Epidemia:


  Podobno patriotyzm i dążenie do prawdy są obciachem. A my kochamy czytac "obciachowe" gazety. Więc OK, jestesmy "obciachem". A moze nawet OB CIACHEM. W kolorze fuksji!

  :)
  EPIDEMIA 21 544 | 29.10.2010 15:50 zablokuj

  Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie (cenzura salonowa jednak mocno mąci czytającym bez zmienionych ustawień)

  I BARDZO PROSZĘ O PRZECZYTANIE MOICH KOMENTARZY PT "WSZYSCY - BARDZO WAŻNE!!!!!!!!!!!!!!!:)" W KOLEJNOŚCI - WTEDY WSZYSTKO STANIE SIĘ JASNE.
 • @kajka
  Ale w wojsku nie jestem /przynajmniej nie jestem w nim szeregowcem:)/ i mogę wyrazić swoje zdanie, czy jednak nie:)?

  Raczej jednak nie:)))
  Wyglada na to, ze monopol na prawomyslne zdanie ma Intuicja (Intuicjo, to nic personalnego, naprawde, opisuje tylko sytuację, która wydaje mi sie juz karykaturalna.)

  To jest własnie dramat Polaków.
  Nieustajaca przepychanka o to czyja racja jest na górze. Jak masz inną rację, inny pomysł, inna opinię - idź gdzie indziej, przeciez nie musisz byc tu, gdzie jesteś.

  Nie wiem czego nam potrzeba, zebysmy zaczeli doceniać, że jest wielka wartość w tym, że każda osoba w grupie ma swoja mądrośc i ze trzeba dać się tej mądrości wyrazić.

  Niegdysiejszy mówi na to, że kazdy moze sie wyrażać we wlasnej inicjatywie, we własnej akcji.

  Ja na to mówię: system bardzo zaciera na to łapki.

  Ale moze w Polsce nie da sie inaczej.

  Żal.
 • @t-rex I WSZYSCY
  Napisałam BARDZO WAŻNE KOMENTARZE dotyczące sprawy, którą i Ty poruszyłeś.

  Nie chciałabym, aby zginęły w przestworzach kolejnych - one wiele wyjaśniają.
 • @kajka
  Kajka: "Normalni, ale zagubieni? Normalni, ale poprawni politycznie? Normalni, ale tchórze?
  Normalni,ale głupi? Normalni,ale z prądem? Normalni, ale..."
  NB: Nie!Osobiście na s24 obserwowałem szczere zaskoczenie bardzo wielu ludzi, że "moherowe berety" to inteligentni, weseli ludzie. Normalni ludzie poddani są wielkiej presji mediów i dlatego własne, normalne poglądy uważane są za nienormalne tak, że trzeba je ukrywać.
  Przecież stąd właśnie wziął się ob-ciach! W obowiązującej normalności o tym, kto jest normalny, a kto nie, decydują panowie Bartoszewski i Niesiołowski. Stanowią również wzory, które warto naśladować.
  Każdy z nas widzi, że to nie gra, ale większość i to olbrzymia uważa, że jest wyjątkiem.
  Normalność nie zmieniła się od początku świata. Przedstawiany nam obraz normalności zmienia się codziennie.
  Normalni ludzie są zagubieni, bo otacza ich nienormalny świat.

  kłaniam się

  Oczywiście, że w rozróżnieniu dobra od zła, fałszu od prawdy nikt ideałem nie jest i może popełniać błędy.
  Ale normalny cały czas dąży by tych błędów popełniać, jak najmniej. Wyciąga wnioski.

  Niezależnie, jak ich nazwiemy, każda akcja pokazująca, że z prądem płyną tylko martwe ryby jest pożyteczna i potrzebna. Ale czy to wystarczy?

  Polskość jest świadomie niszczona.Polskie społeczeństwo jest od lat systemowo wynaradawiane, odzierane z tożsamości, tradycji, wartości, zwyczaju i obyczaju. Okradane z pamięci narodowej, z majątku narodowego i własności prywatnej.
  Zabory, dwie wojny, okupacja sowiecka i totalitaryzm, utrata elit, postkomunistyczna patologiczna IIIRP, a od lat wpajana przez Salon niszczycielska ideologia konsumpcjonizmu i poprawności politycznej.
  Niestety bardzo wielu tym ideologiom się poddało. Skutki są opłakane.
  Zobaczyliśmy to m.in. po 10 kwietnia w wyborach prezydenckich i potem....
  Czy naród polski się obroni? Bez walki?

  PS. właśnie przeczytałam, co pisze do wiernych Episkopat, o 10 kwietnia. Dziwna to treść...
 • a ja nie na temat :)
  zapisy przed nagraniem Defilady "Moherowych Beretów" trwają w 4 miastach (Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk)... http://chlodnyzolw.nowyekran.pl/post/5003,moherowa-defilada-rejestracja-uczestnikow-14-smialkow
 • filmik szkoleniowy
  http://www.youtube.com/watch?v=Tw1WgA6a214&feature=player_embedded
 • @t-rex
  Było zamieszanie - więc je wyjaśniłam.

  Cieszę się, że zgadzasz się z moim spojrzeniem, że w różnorodności inicjatyw siła.

  Cały czas to powtarzam, więc chyba nie musisz mnie do tego przekonywać.
  Ale sam również trzymaj się podstawowej zasady:

  Jeśli masz jakiś pomysł => napisz notkę => zbieraj ludzi, a nie piszesz na moim blogu o nielegalnym "rozkopywaniu grobów" (to z salonu24 - co potem świetnie wykorzystuje Robred).
  Przepraszam Cię, ale w ten sposób szkodzisz OB-CIACHowi.

  Zrozum wreszcie, że to TWÓJ pomysł, a nie mój i jeśli dobrze widzę NIE SPOTKAŁ się aplauzem ze strony innych OB-CIACHowców (wręcz przeciwnie).

  Jednym słowem ponownie świetnie działa zasada, która jest główną zasadą OB-CIACHu: wolność w realizacji własnych pomysłów (nie tylko Twoja , wszystkich).

  Nie podoba się ten pomysł innym => nie będą go realizować. Nie forsuj na siłę. Kogo chcesz zmusić?
  OB-CIACH zadziałał.  Poza tym, który punkt CELÓW OB-CIACHu chcesz zrealizować?
 • @intuicja
  Łyso wygląda OB-CIACH, bez credo. Jest znakomite. Wiem, że każde słowa można zastąpić innymi, ale trochę się przyzwyczaiłem.

  Jak zostawisz credo, "dobrzy ludzie" będą się czepiać, że masz pretensje do Ani, a uzywasz jej credo.
  Jak wywalisz credo, będą marudzić, że wywaliłaś je z powodu osobistych animozji.

  Jak nie stanąć, dupa z tyłu.

  Dlatego chyba jednak każde słowo w tych punktach na górze powinno byś Twojego autorstwa.
  (jakby co, masz świadków, że Aetius przekazał Ci prawa autorskie do ob ciachu).

  kłaniam sie
 • @intuicja
  "Nie podoba się ten pomysł innym => nie będą go realizować. Nie forsuj na siłę. Kogo chcesz zmusić?"
  Nie podoba mi się pomysł t-rexa, ale powinien mieć szansę głoszenia go. Powinien mieć też mozliwość "forsowania na siłę", jeśli jest przekonany o słuszności. Ale na własny rachunek, nie powodując niepotrzebnych skojarzeń z OB-CIACHem.

  kłaniam się
 • @Niegdysiejszy
  Toteż wkleiłam jako wartości OB-CIACHu i to jest chyba najważniejsze w całym tym zamieszaniu. Określenie wartości.

  Credo wklejałam w formie, którą nadałam. A więc w takiej:

  "Według niektórych patriotyzm i dążenie do Prawdy są obciachem. Więc OK, jesteśmy "obciachem". A może nawet OB CIACHEM. W kolorze wrzosu! i..... Kochamy czytać "obciachowe" gazety:)"!

  Ani wyglądało tak:

  "Podobno patriotyzm i dążenie do prawdy są obciachem. A my kochamy czytac "obciachowe" gazety. Więc OK, jestesmy "obciachem". A moze nawet OB CIACHEM. W kolorze fuksji!

  Wybrałam więc złoty środek i zostawiłam jasny komunikat, że dążenie do Prawdy i patriotyzm są wartościami OB-CIACHu.

  To chyba uczciwe?

  A, że przy okazji okazało się, że credo w postaci, którą znasz i do której się przyzwyczaiłeś jest również mojego autorstwa - przepraszam => tematu nie byłoby, gdyby AM nie postawiła sprawy tak jak postawiła (ale może lepiej się stało - tak to teraz widzę).
 • @Niegdysiejszy
  "Powinien mieć też mozliwość "forsowania na siłę", jeśli jest przekonany o słuszności. Ale na własny rachunek, nie powodując niepotrzebnych skojarzeń z OB-CIACHem."

  Dlatego cały czas do proszę o to, żeby opisał sprawę na swoim blogu.
 • @t-rex, all
  Moja mama miała dokładnie takie jak Ty przemyślenia co do ekshumacji. Ja na początku byłam dość sceptyczna, czy jeśli to nie będzie w świetle prawa, to na ile to będzie silny dowód. Jednak w obecnej sytuacji chyba rzeczywiście nie ma innego wyjścia. Tylko obawiam się, że trudno to przeprowadzić na Powązkach, na Wawelu też nie... No więc zostają małe cmentarze jak Szczęsne. Przekonanie rodzin też wydaje mi się trudne. Zwłaszcza jeśli jest żona i rodzice to każdy może mieć inne zdanie.

  Intuicja przepraszam, że ja na Twoim blogu, a nie na T-rexa. (nie banuj mnie :))

  Na pewno istnieje problem co robić by sprostać "wewnętrznemu imperatywowi" walki o najważniejsze wartości. Dla wielu Smoleńsk to jest Westerplatte, tzn ta sprawa, której nie można odpuścić, nie można jej nie bronić i o nią nie walczyć (w nawiązaniu do JP2), Z drugiej strony trzeba dobrać środki, by właśnie tym działaniem jej nie zaprzepaścić.

  Wydaje się, ze jednak trzeba coś robić...
  W ob-ciachu chodzi wszak o walkę z tymi co chcą mieć "rząd dusz"...
  Uważam, ze fraktalność daje i siłę i pewną ochronę...
 • @t-rex
  Przeceniasz siłę mojego blog.
  Może wreszcie przyszedłbyś na OB-CIACH - tam będziesz miał szansę porozmawiania.

  "Kłócimy się o jakieś pierdoły, za przeproszeniem, kto "Credo" a kto "kredą" co napisał, kto co zamierza przeforsować itp. }

  Przepraszam, ale nie ja wywołałam ten temat, ale ponieważ został wywołany i jest dla kilku osób istotny - musiałam go wyjaśnić. Prawda?
  I nie nazywaj tego kłótnią - wyjaśniałam wątpliwości i poniekąd zarzuty pod moim adresem.

  ALE JUŻ SKOŃCZYŁAM.
 • @t-rex
  "Dobrze, że Credo wróci"

  Nie czytasz komentarzy...
  Podejmij ten wysiłek:)
  A potem...
  I spójrz na początek notki.
 • Intuicjo, proponuję inne zakończenie.
  Niniejszym uroczyscie przekazuję Ci prawa autorskie do ob ciachowego credo. Wczesniej na to nie wpadłam ale Blondyn mnie natchnął, pisząc o Aetiusie.


  Jednoczesnie

  Przyznaję Ci medal za Mistrzostwo Świata w Odwracaniu Kota Ogonem.

  Wspierałam Cię w pierwszym ob ciachowym sporze, kiedy trzeba byoo oddzielic ob ciach od lasu. Bo wydawało mi sie, ze wielkie ego Carcajou może się ob ciachowi źle przysłuzyc. Ale widze ze i Twoje ego niezłej jest wielkosci.

  Pa!
 • @t-rex, all
  Moja mama miała dokładnie takie jak Ty przemyślenia co do ekshumacji. Ja na początku byłam dość sceptyczna, czy jeśli to nie będzie w świetle prawa, to na ile to będzie silny dowód. Jednak w obecnej sytuacji chyba rzeczywiście nie ma innego wyjścia. Tylko obawiam się, że trudno to przeprowadzić na Powązkach, na Wawelu też nie... No więc zostają małe cmentarze jak Szczęsne. Przekonanie rodzin też wydaje mi się trudne. Zwłaszcza jeśli jest żona i rodzice to każdy może mieć inne zdanie.

  Intuicja przepraszam, że ja na Twoim blogu, a nie na T-rexa. (nie banuj mnie :))

  Na pewno istnieje problem co robić by sprostać "wewnętrznemu imperatywowi" walki o najważniejsze wartości. Dla wielu Smoleńsk to jest Westerplatte, tzn ta sprawa, której nie można odpuścić, nie można jej nie bronić i o nią nie walczyć (w nawiązaniu do JP2), Z drugiej strony trzeba dobrać środki, by właśnie tym działaniem jej nie zaprzepaścić.

  Wydaje się, ze jednak trzeba coś robić...
  W ob-ciachu chodzi wszak o walkę z tymi co chcą mieć "rząd dusz"...
  Uważam, ze fraktalność daje i siłę i pewną ochronę...
 • @t-rex
  t-rex:"Kłócimy się o jakieś pierdoły, za przeproszeniem, kto "Credo" a kto "kredą" co napisał, kto co zamierza przeforsować itp. "
  NB: Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że wymagasz od innych, że Ty jest władny decydować, co jest pierdołą, a co jest ważne. Mów wyłącznie za siebie, bo mnie nawet nie pytałes co jest pierdołą.
  Przy okazji zostałeś trollem, bo rozmowy na cudzym blogu nie na zadany temat są dość klasycznym trollowaniem, a ten na całym świecie uważany jest za dość paskudną przypadłość.
  Czy tak dobrowolnie zostałeś trollem?

  Pozwól każdemu mieć własną hierarchię wartości, nie narzucaj nikomu swojego widzenia świata.
  Nie mów mi, co jest dla mnie wazne.
  Chcesz mnie przekonac, używaj argumentów, a nie trolluj.
  I pozwól mi czytać o tym o czym chcę, a nie o tym, o czym Ty chcesz.
  Chcesz zachęcić do czytania Twojego bloga, zostaw krótką informację, a nie śmieć komuś na jego blogu.
  Właścicielka bloga uznała temat za ważny. Dlaczego psujesz Jej pracę, dlaczego utrudniasz innym zrozumienie tego, co chce przekazać?

  kłaniam się
 • @t-rex
  "...a ma nas jednoczyć JEDNO - wyjaśnić Smoleńsk.
  Aż do bólu."

  a widziałeś gdzieś wśród punktów pisanych w każdej notce Intuicji słowo Smoleńsk?
  A może nie miałeś ochoty dowiedziec się co to jest OB-CIACH, więc przyj ąłeś, że jest tym, co chciałbyś?

  kłaniam się
 • @t-rex
  t-rex: "Uprawiam obciach permanentny ;-) "
  NB: powoli do mnie dociera, że wolisz obciach, niż ob-ciach.
  A ob-ciachu cgyba naprawdę nie czujesz.
  Tak mi sie wydaje.

  kłaniam się
 • @t-rex
  t-rex: "PS. Blondynie - Jestem rozczarowany. Tobie, Obciachowcowi nie podoba się megaobciachowy przez małe "o" i bez kreski pomysł rozkopania zwłok???

  Obciachowcowi nie podoba się coś, co bezpośrednio doprowadzi nas do Prawdy???"

  NB: Nie podoba mi się, bo to działanie sprzeczne z prawem, a w OB-CIACHu nie chcę niczego, co byłoby sprzeczne z prawem. Zbyt wiele jest do stracenia i już nawet nie dziwię się, że tego nie widzisz.

  kłaniam się
 • @Anna Mieszczanek
  O nie Aniu.

  Napisałam dokładnie, jak było (podałam suche fakty: z linkami, z Twoimi zwiniętymi komentarzami i moimi oczywiście) - Ty zamiast się do nich odnieść, zarzuciłaś mi "wykręcanie kota ogonem" i "wielkie ego" (a więc poczyniłaś zwykłą "wycieczkę osobistą") => czy uważasz, że to w porządku?

  Jednocześnie obrażając mnie, wspaniałomyślnie przyznałaś mi prawa autorskie do tekstu, którego jestem współautorką (jak się niechcący okazało).

  Nie Aniu, dziękuję.
  Wybrałam złoty środek. Ostatecznie najważniejsze jest sformułowanie wartości, a nie forma tekstu.

  I wkleję tu mój komentarz z salonu na ten temat (tutaj przez moją pomyłkę i nie włączenie ustawień ten sam temat zawarłam aż w trzech komentarzach, tam pozbierałam w jeden.), ponieważ wcześniejsze zniknęły w powodzi innych komentarzy, a nie chcę aby ponownie rozpoczynano ten temat.
 • WYJAŚNIENIE SPRAWY CREDO i WARTOŚCI w OB-CIACHu
  JEDNOCZEŚNIE PROSZĘ JUŻ WSZYSTKICH MOICH GOŚCI O ZAPRZESTANIE DYSKUSJI - STAJE SIĘ NIECZYTELNA (ALE JEST TO TYLKO PROŚBA).

  "Komentarz ten wklejam ze względu na dyskusję toczącą się na moim blogu na NE - DLA PRZEJRZYSTOŚCI:

  Ponieważ wraca temat credo w różnych konfiguracjach, chciałabym jasno się określić.

  Otóż, tekst ten został sformułowany pod notką "OB-CIACH RULEZ! już nawet Tygodnik Powszechny w wie..."
  (przejrzałam i przeanalizowałam)

  podaję link:

  http://intuicja.salon24.pl/244105,ob-ciach-rulez-juz-nawet-tygodnik-powszechny-o-tym-wie

  A tutaj wklejam dwa komentarze (Epidemia to nick pod, którym również pisała Anna Mieszczanek ) dotyczące credo.

  To propozycja AM:
  „Podobno patriotyzm i dążenie do prawdy są obciachem. A my kochamy czytac "obciachowe" gazety. Więc OK, jestesmy "obciachem". A moze nawet OB CIACHEM. W kolorze fuksji!

  :)
  EPIDEMIA 21 544 | 29.10.2010 15:50 zablokuj

  To moja odpowiedź:

  "@epidemia
  Trochę zmieniłam kolejność zdań i wkleiłam.
  Zerknij.

  :)
  INTUICJA 73 4713 | 29.10.2010 16:03 zablokuj "

  I tak powstała ostateczna wersja czyli:

  Według niektórych patriotyzm i dążenie do Prawdy są obciachem. Więc OK, jesteśmy "obciachem". A może nawet OB- CIACHEM. W kolorze wrzosu! i..... Kochamy czytać "obciachowe" gazety:)"!  Bezpośrednią przyczyną do "uporządkowania" przez Epidemię były wklejone przez Sosenkowskiego dwa obrazki i dyskusja z Carcajou.

  Obrazki:

  http://img5.imageshack.us/img5/8036/obciachtvnweterani.jpg

  http://img401.imageshack.us/img401/6981/obciachtvnmodlitwa.jpg

  (przepraszam, że nie wklejam zdjęć - mało czasu - może to ktoś za mnie zrobi)

  Jak widać z inspiracji Sosenkowskiego nad credo pracowały dwie osoby (AM i ja) - zapomniałam o tym zupełnie, ponieważ z reguły nie przywiązuję wagi do szczegółów (ale zostałam do tego zmuszona).


  Nie o to jednak mi chodzi. A więc do rzeczy:)


  Jeszcze raz napiszę dlaczego zaprzestałam wklejania credo:

  na skutek sytuacji, która zaistniała w środowisku warszawskim (być może jest to proces naturalny i nie ma żadnego "drugiego dna") AM w komentarzu pod notką o Wolności w OB-CIACHu zadała mi pytanie: jak sobie poradzę z credo, którego ona (tu dodała : nie da się jednak ukryć (!)) jest autorką.

  Odebrałam to jako typowe przedmiotowe potraktowanie credo, a tym samym OB-CIACHu => mamy konflikt => AM posługuje się w nim sprawami, które powinny pozostać nietknięte. Nie spodobało mi się to i dało domyślenia: w jaki sposób może jeszcze w przyszłości wykorzystać credo (być może w żaden przepraszam, ale po prostu w tym kierunku zaczęłam myśleć).

  Doszłam więc do wniosku, że lepiej już teraz zapobiec ewentualnemu niedobremu rozwojowi wypadków (ot zwykła zapobiegliwość).

  Ponieważ jednak jest wyraźna potrzeba dookreślenia wartości OB-CIACHu (ja również silnie ją odczuwam), zdałam sobie sprawę, że muszę to uczynić.

  Zwłaszcza, że nie zgadzam się z Carcajou, że dla celów strategicznych nie należy pisać o patriotyzmie i dążeniu do Prawdy (nie taki był powód nieumieszczania credo).

  Moim zdaniem wartości są z natury swej nadrzędne i absolutnie nie można podporządkowywać ich jakimkolwiek celom. To one określają cele, a właściwie same ten cel stanowią.

  Oczywiście forma OB-CIACHu i jego pozytywny przekaz są dla mnie bardzo istotne, ale jednak mają znaczenie drugorzędne.

  Uważam po prostu, że do każdego człowieka można "trafić" jedynie wtedy, gdy przekaz pozbawiony jest agresji i negatywnych wobec tego człowieka emocji (od razu zastrzegam, że nie jestem "świętą";) i mnie również takie emocje ponoszą - ale pogląd na ten temat mam taki jak wyżej).
  Uważam też, że sposób "docierania" musi brać pod uwagę cechy grupy, do której chcemy dotrzeć (i dlatego często, ale nie zawsze, zgadzam się w tym aspekcie z Carcajou).

  Chcąc więc jasno postawić sprawę, dodaję swój pogląd na temat wartości OB-CIACHu:

  1. Wartościami OB-CIACHu są dążenie do Prawdy i patriotyzm.

  I wklejam jako punkt pierwszy.

  ps
  Prawda napisana jest z dużej litery (to również już wówczas celowo uczyniłam).
  INTUICJA 73 4714 | 04.03.2011 11:16 zablokuj
  link nadużycie usuń odpowiedz"
 • @t-rex
  Ja myślę, że jednak decyzję o kopaniu powinny podjąć rodziny ofiar. A tak jak pisałam o to będzie trudno, zwłaszcza jak są małe dzieci w rodzinach...
  Inna sprawa, że ciała pilotów to najbardziej zagadkowa sprawa....
 • @t-rex
  t-rex: "Ustanowienie granic to śmierć obciachu."
  NB: Masz 100% racji! To śmierć obciachu i początek ob-ciachu.

  Tak swoją drogą, nie wiem, czy wiesz, że celowe zniekształcanie nazwy własnej jest niegrzecznością.
  Dużą, skoro jest to powtarzane.

  kłaniam się
 • @t-rex
  t-rex: "Niegdysiejszy Blondynie, twierdzisz, że OB-CIACH nie ma nic wspólnego z katastrofą smoleńską???

  A to ciekawe.

  NB: jeżeli chcesz zasugerować, że całe zło zaczęło sie od katastrofy smoleńskiej, to lepiej przyjrzyj się wszystkiemu jeszcze raz albo poproś kogoś o wytłumaczenie.
  Jeżeli sądzisz, że skończy sie wraz z wyjaśnieniem przyczyn, marzysz o niebieskich migdałach.
  Karastrofa smoleńska jest efektem zła, a nie źródłem. Lepiej oczyścić źródło, niż podniecać się możliwością naprawienia jedenego z efektów.

  t-rex: "W takim razie pytam się: po kiego czytany jest GaPol???"
  NB: zdowu wychodzą Twoje zaległości w rozumieniu ob-ciachu. Czytane są wszystkie prawicowe i nie tylko gazety, których obciachowość próbuje nam się wmówić. Nie tylko GazPol.

  t-rex: "I co ma oznaczać CREDO przyjęte przez Intuicję?"
  NB: prawda jest pojęciem dużo szerszym niż Smoleńsk, patriotyzm, to trochę więcej, niż dążenie do prawdy o Smoleńsku.
  Dużo więcej.

  Od bardzo długiego czasu próbujesz spłycić ob-ciach.
  Obawiam się, że nie uda Ci się.

  kłaniam się
 • Intuicjo,
  żenua...
  pa!
 • @Anna Mieszczanek
  Aniu,
  daj mi już spokój.
  Jestem tym wszystkim już naprawdę bardzo zmęczona i zniechęcona.
  Jeśli chodzi o to, żebym była - to jestem...
 • @intuicja
  :) Luzik
 • Na litość, Intuicjo,
  zrobiłas aferę z prywatnej korespondencji, z powodu banalnego linku,który Ci posłałam zrobiłaś ze mnie najpierw tyrana demokratycznej wiekszości wa potem "bezpardonowego rozbijacza środowiska obciachowego", upierasz sie przy autorstwie mojego tekstu, który przeredagowałaś i teraz mówisz, że ja Cię meczę?
  Trzeba bylo nie stawiac fałszywych zarzutów, mozna było w któryms momencie powiedziec "przepraszam" - nie byłoby afery.
 • @t-rex
  t-rex: "Wydawało mi się, że z moją akcją ekshumacyjną raczej nie spłycam..."
  NB: tragedia smoleńska jest tylko jednym z łajdactw, które nas otaczają, więc z tego punktu widzenia jest szczegółem. Bardzo paskudnym, bardzo wymagającym wyjaśnienia, ale tylko elementem większej cłości. Chcesz pogłębić szczegół, ale sprowadzając wszystko do tego szczegółu banalizujesz całość

  t-rex: "Także do esencji OBCIACHU."
  NB: Pe-wexie! Przecież wyraźnie pisałem, że zniekształcanie nazw własnych jest niegrzecznością. Tym razem traktuję ja jako niegrzeczność celową i od tej pory nalezych dla mnie do grupy ludzi, którzy celowo są niegrzeczni i na okreslenie których jest w języku polskim trochę nieprzyjemnych przymiotników.

  kłaniam się
  Bufeksie
 • @t-rex
  Mi-rex: "Bo to jednak trzeba trochę kubików gleby przerzucić, ileś tam ograniczeń mentalnych przełamać, by dotrzeć do ESENCJI.

  Także do esencji OBCIACHU."
  NB: Prze wszystkich, którzy OB-CIACH czują najlepiej jesteś odbierany jako człowiek, który ni w ząb nie rozumie idei i przesłania OB-CIACHu. Nie potrafisz nawet nauczyć się jego nazwy mimo upływu wielu miesięcy.
  A jednak rościsz sobie prawo do wyłączności w rozumieniu co jest jego esencją.

  "Po owocach ich poznacie"
  Uważaj, bo Twoje owoce coraz bardziej przykry zapach wydają.

  kłaniam się
 • @INTUICJA
  Przeczytalam.
  Wszystko!
  Pouczajaca lektura.
  Dzieje sie, dzieje!
  Ale to chyba dobrze?
 • @Niegdysiejszy
  Witaj:)
  Musze odrobine wziac w obrone T-rexa..
  Chodzi o ten Smolensk.
  Ja to rozumiem.
  Otworzylam oczy na Polske i to, co sie w niej dzieje dopiero po 10 kwietnia.
  Kiedys o tym rozmawialam z t-rexem na blogu.
  Wtedy dopiero zaczelam szukac, czytac,nie spalam po nocach, nadrabialam wszystkie zaleglosci, dopiero wtedy dowiedzialam sie o wszystkim, co bylo "przed" Smolenskiem...
  Wiekszosc z ludzi, ktorzy tworza ruch OB-CIACH, trafilo na portale po 10 kwietnia. To byl impuls.
  Wtedy zaczeli czuc ze "cos trzeba robic",
  Intuicja swoj "alegoryczny" blog zalozyla tez po katastrofie.
  Ta potrzeba podkreslenia "obciachowych" wartosci zrodzila sie z obserwacji tego, co dzialo sie chocby pod krzyzem na Krakowskim Przedmiesciu.
  Wiec takie niewypowiadanie slowa Smolensk wyglada troche sztucznie.
  Owszem, to jedna ze spraw w szeroko rozumianym OB-CIACHU, ale nie nalezy jej obejmowac milczeniem.

  Zgodze sie natomiaszt jak najbardziej, ze swoje pomysly (a dlaczegozby ich z wami nie konsultowac wczesniej?) T-rex powinien przedstawiac na swoim blogu..
  Pozdrawiam serdecznie.
 • @ewqa
  :)

  Musisz częściej komentować na moim blogu! Koniecznie:)
  Przywracasz klimat początków OB-CIACHu.

  Żałuję tylko, że funkcjonalność NE jeszcze słabiutka - czasem jedna piosenka wyjaśnia więcej niż tysiące słów komentarzy...
 • @intuicja
  No, wlasnie.
  POsluchaloby sie tego i owego..
  Rozumiesz teraz, dlaczego na blogu Teloka na salonie24 lubie bywac?
 • @ewqa
  Jasne, że rozumiem:)

  Musimy przycisnąć Łazarza;) - niech COŚ z tym fantem zrobi.
 • @intuicja
  Te funkcjonalności o których myślicie powinny być już 2 tygodnie temu. Trwa swego rodzaju ping pong między wykonawcą, a odbiorcą - klasyka westernu.
 • @ewqa
  ewqa: "Wtedy dopiero zaczelam szukac, czytac,nie spalam po nocach, nadrabialam wszystkie zaleglosci, dopiero wtedy dowiedzialam sie o wszystkim, co bylo "przed" Smolenskiem...
  Wiekszosc z ludzi, ktorzy tworza ruch OB-CIACH, trafilo na portale po 10 kwietnia. To byl impuls.
  Wtedy zaczeli czuc ze "cos trzeba robic","
  NB: oczywiście, że 10 lwietnia był decydującym impulsem, bo skala łajdactwa przekroczyła wyobrażenie. Sam aktywnie zacząłem popierać PiS, po katastrofie, bo stwierdziłem, że każde wsparcie się liczy, nawet tak mało ważne jak moje. Ale siła impulsu nie powinna przesłonić innych rzeczy. Łajdactwo władzy przeciez istniało wcześniej i nie skończyło sie w Smoleńsku. Dla mnie i myślę dla wielu, OB-CIACH nie jest rozwiązaniem konkretnej sprawy. OB-CIACH nie ma na celu jedynie rozwiązania zagadki smoleńskiej. Tym zajmują się fachowcy mający dużo więcej kompetencji niz ktokolwiek z nas. OB-CIACH daje impuls, daje nadzieję, pokazuje, że jest nas wielu, że chcemy...
  OB-CIACH daje dużo większe możliwości niż rozwiązanie tajemnicy katastrofy i nie skończy się, gdy zostanie rozwiązana.
  Mam badzieje, że OB-CIACH skończy się dopiero, jak prawda będzie będzie oznaczać Prawdę, a patriotyzm Patriotyzm.

  Oczywiście, że każdy może głosić, przekonywać, konsultowac swoje pomysły. Ale u siebie bądź na PW i nie wmawiać nikomu, że je popieram skoro nawet nie pytał o zdanie. Nie powinien wmawiać, że jest wielkim specjalistą od OB-CIACHu skoro wszyscy najbliżej związani i OB-CIACHem mówia mu, że nie ma o nim zielonego pojęcia.
  A do tego nie umie nawet poprawnie zapisać jego nazwy.
  Ze spraw szczegółowych Smoleńsk jest nyć może najważniejszy. Ale sa jeszcze sprawy trochę bardizej ogólne.
  Jak Prawda.
  Jak Patriotyzm.
  i jak kilka innych rzeczy.

  kłaniam się
 • @intuicja
  Witam!
  Ja juz wywieram naciski na LL w tej sprawie :-)
  Wracajac do dyskusji:
  Intuicjo - masz cierpliwosc
  Carcajou - masz racje
  Niegdysiejszy - w spokoju sila :-)
  Chlodny Zolw - moj ulubiony bloger tez ma racje
  t-rex - czy to na pewno t-rex?
  Podsumowanie: Intuicjo, rob to, co robisz, tak jak robisz, bo robisz to dobrze :-)
  Ogolnie serdecznie Was pozdrawiam. Wszystko bedzie dobrze.
 • @sungi
  Dzięki Sungi:)

  buźka
 • ZAPRASZAM WSZYSTKICH DO KONSTRUKTYWNEJ DYSKUSJI...
  ...POD MOIM NOWYM WPISEM "STRZEŻ SIĘ ZWIDÓW MARCOWYCH czyli OB-CIACH NADCHODZI;)"

  TERAZ JEST PORA NA POMYSŁY I ICH REALIZACJĘ => CZY SĄ CHĘTNI?;)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej