Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
101 postów 1019 komentarzy

Kocham OB-CIACH:) - trzecia sobota miesiąca, godz.12.00

OB-CIACH pod KRYTYKĄ POLITYCZNĄ (relacja)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

NA POCZĄTKU SPROSTOWANIE!!!

 

NA POCZĄTKU SPROSTOWANIE!
W związku z notką Carcinki,  która pojawiła się na Nowym Ekranie carcinka.nowyekran.net/post/46984,nowy-ekran-z-misja-cywilizacyjna-w-krytyce-politycznej,  jednoznacznie oświadczam, że OB-CIACH nie synchronizował z NE żadnej akcji.  Widząc formę tej notki,  czujemy się zmanipulowani.

Można bowiem odnieść wrażenie, że stanowiliśmy dodatek albo współtworzyliśmy wczorajsze wydarzenie.

Tak nie było.


Zgłosiliśmy happening  „Noworoczne życzenia od OB-CIACHu:  faszyzm i komunizm nie wyjdą!”  przed lokalem Krytyki Politycznej. Przychodząc na akcję, nikt z nas nie miał świadomości, że środowisko związane z NE zamierza organizować jakąkolwiek akcję w lokalu Nowy Wspaniały Świat.  
Od NE pożyczyliśmy jedynie sprzęt nagłaśniający (który nota bene nie zadziałał). Cena jak widać okazała się wysoka. Szkoda – jest tam wielu sensownych ludzi, ale metody działania, w moim odczuciu, są niedopuszczalne.


A TERAZ RELACJA
z OB-CIACHowej AKCJI ...

:)


Co prawda technika nas przerosła, ale nic nie szkodzi!:)))
I tak daliśmy radę:)


Wczoraj, pod lokalem Nowy Wspaniały Świat,  OB-CIACH zorganizował happening pt.  „Noworoczne życzenia : faszyzm i komunizm nie wyjdą!”…


Z transparentem,  o takiej właśnie treści, rozstawiliśmy się tuż obok drzwi wejściowych lewicowej „knajpy z wyszynkiem” :)

Nieopodal ustawiliśmy stolik, przy którym zasiedli: enkawudzista (Dobrze Urodzony) i urocza przedstawicielka Antify (Krysia) => warto było spojrzeć w jej oczy, świecące niczym gwiazdy pośród ciemniej nocy kominiarki:) (dokumentacja zdjęciowa poniżej, żeby nie było, że zmyślam:)
Oboje Państwo, a czasem i Magda (również gość zza Odry, w czarnej kominiarce, z dynamitem w ręce => ależ te kobiety się radykalizują!:) ) zajmowali się wypożyczaniem „sprzętu” tzn.: kijów bejsbolowych, kastetów oraz kostek brukowych różnej wielkości (można rzec: na każdą dłoń …).

Rozdawaliśmy ulotki (treść na obrazkach poniżej) i muszę przyznać, że cieszyły się olbrzymim powodzeniem… Rozeszły się jak świeże bułeczki … Ale (tu zasługa kierownictwa OB-CIACHu ! – dziękuję, dziękuję) wiedzieliśmy też, kto powinien je wręczać!:) Urocza Joanna przeszła Nowym Światem niczym zimowa burza … Siejąc zamęt w sercach i umysłach (treścią ulotek, rzecz jasna!:)) Podobnie pan Huber Kossowski …   Któż by się oparł tak szarmanckiemu mężczyźnie… Przecież w dzisiejszych czasach byłoby to błędem, który ciągnie się za człowiekiem lata całe …

Nie omieszkam też pochwalić naszej policji! Tak, tak:)
Panowie (i jedna pani) byli przesympatyczni. Najpierw, legitymując mnie, zachowywali się baaaardzo przyjaźnie, a potem … dotrzymali słowa (!).  Zaraz wytłumaczę, o co chodzi …

Otóż, na zakończenie żmudnego procesu oglądania ze wszystkich stron mojego dowodu osobistego, rzuciłam na pożegnanie: „Ale będą nas Panowie chronić, bronić, prawda?” i usłyszałam : „Oczywiście!”
 No i wyobraźcie sobie, że tak się właśnie stało.
Kiedy przy drewnianej tablicy z menu ułożyliśmy piramidkę z kijów i kastetów z info: „Nowe menu”, obsługa lokalu chciała nam popsuć zabawę i zabrać akcesoria (co właściwie nie powinno dziwić, przecież kolekcjonują takie gadżety), ale nasza policja nie pozwoliła im na to. Usłyszeli: „Proszę tego nie ruszać, to własność organizatorów akcji, sami na koniec to zabiorą”.  (!!!)

Dość już tego gadania. Proszę obejrzeć zdjęcia (autorstwa Joanny).  W najbliższym czasie ukaże się też filmik.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli wczoraj razem z nami…
Dziękujemy warszawiakom za miłe przyjęcie!:)
No i najważniejsze:  AWANGARDZIE JUŻ DZIĘKUJEMY!!!!  ;)))

 

autor: Joanna JAK WIDAĆ, MUSIMY ZACZĄĆ ZBIERAĆ PIENIĄDZE  NA SPRZĘT NAGŁAŚNIAJĄCY!!!


I pamiętajcie o Fundacji!!!!!!

 

Fundacja Kocham OB-CIACH , ul. Belgradzka 10/115 02-793 Warszawa

PKO BP 31 1020 1013 0000 0402 0248 7486

SWIFT (BIC) BPKOPLPW  PL  31 1020 1013 0000 0402 0248 7486

 każda złotówka się liczy:)

dopisek: na cele statutowe i administracyjne

 

TYM, KTÓRZY ZASILILI KONTO FUNDACJI OGROMNE PODZIĘKOWANIA!!!!!!!

JESTEŚCIE WIELCY -  OTWORZYMY LOKAL "KOCHAM OB-CIACH" => TO "DZIEJOWA KONIECZNOŚĆ";)))

LICZY SIĘ DOSŁOWNIE KAŻDA ZŁOTÓWKA !!!!:))))


 
 

KOMENTARZE

 • Intuicja i OB-CIACH
  Brawo! Świetne! Pozdrawiam. :)
 • @Intuicja
  Gratuluję realizacji pomysłu, szkoda jednak że nie doszło do realizacji tego przedsięwzięcia jako wspólnego. Czytając wczorajszą notkę carcinki nie odniosłem jednak wrażenia, że doszło do współdziałania.
  Podkreślam, że niezależnie od tego, że nie było wspólnej realizacji to OBIE te akcje niewątpliwie zakończyły się sukcesem i o to chodzi.

  Ile by można zrobić więcej i efektowniej gdyby można działać wspólnie... .

  Rozumiem, że po doświadczeniach z Lasem Smoleńskim, nie chcesz wiązać OB-CiACHU z NE.
  Tylko wtedy trzeba to robić całkowicie własnymi siłami, nawet bez wypożyczania jakiegokolwiek sprzętu - niezależnie od tego czy zadziałał czy nie.

  Potraktuj to jako mój głos w dyskusji.


  PS: Żałuję że nie mogłem być ale w ten dzień świąteczny o tej porze było to niemożliwe.
 • @raven59
  "Ile by można zrobić więcej i efektowniej gdyby można działać wspólnie..." - przykładem choćby Wałęsa, Geremek czy Michnik, nieprawdaż? Więcej... to ideologia. My od idei "więcej" preferujemy ideę "niepodległość" ;-) Nawet jeśli zrobimy mniej to na własny rachunek ;-)

  Każdy może się dołączyć. Każdy może współdziałać. Jednak zawsze na warunkach organizatora. Tu nie ma powodów do obrażania się czy urazy, bo taka jest czyjaś wolna wola i należy ją uszanować. Bo "ćwierkały jaskółki że najlepsze są spółki" ;-)

  Ja na przykład nie przestałem szanować ani LS ani NE, ale niestety nie po drodze mi z różnych względów. Każdy ma prawo do swoich wyborów, odmowa nie oznacza braku szacunku i jeśli to zrozumiemy i się z tym pogodzimy wewnątrz samych siebie, wtedy i współpracować będzie łatwiej. ;-)
 • zwalczać komuchoidów ich własną bronią
  GRATULACJE!!!

  :))))
 • Intuicjo
  Fajna akcja. Z uśmiechem i jajem.
  Bardzo dobrze przemyślana.

  I stylem trafi do "młodych, wykształconych, z dużych miast" :)

  Pozdrawiam Cię serdecznie :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej